از کارمندی بانک تا بالابردن جام قهرمانی لیگ‌برتر فوتسال

  • کد خبر : 4273
  • 8 فروردین 1403, 08:00
از کارمندی بانک تا بالابردن جام قهرمانی لیگ‌برتر فوتسال
کاپیتان ملی‌پوش تیم فوتسال گیتی‌پسند که در ابتدا کارمند بانک بوده است از رمز و راز قهرمانی تیمی جوان با هدایت محمد کشاورز می‌گوید. وی معتقد است سال ۱۴۰۳ سالی پر افتخار برای تیم ملی فوتسال همراه با قهرمانی‌های متعدد است.

به گزارش خبرگزاری ، محمدرضا سنگ‌سفیدی بازیکن ملی‌پوش تیم فوتسال گیتی پسند متولد یازدهم آبان ۱۳۶۸ در تهران است. وی در پست وینگر راست بازی می‌کند و سابقه بازی در تیم‌های دبیری تبریز، تأسیسات دریایی تهران، مس‌سونگون و گیتی‌پسند اصفهان را در کارنامه خود دارد. سنگ‌سفیدی یکی از تأثیرگذارترین بازیکن‌ها در موفقیت و قهرمانی تیم‌های باشگاهی و تیم ملی ایران است و در لیگ ۱۴۰۲ به عنوان کاپیتان تیم گیتی‌پسند جام قهرمانی را بالا برد. با توجه به پیش رو بودن جام ملت‌های فوتسال آسیا و جام جهانی در سال ۱۴۰۳ همچنین قهرمانی تیم گیتی پسند در لیگ برتر فوتسال و حضورش در جام باشگاههای آسیا، خبرنگار گفت‌وگویی با محمدرضا سنگ‌سفیدی، بازیکن ملی‌پوش تیم فوتسال گیتی‌پسند داشته که در ادامه آن را می‌خوانید.

: لیگ‌برتر فوتسال با قهرمانی گیتی‌پسند به اتمام رسید، نظر شما در خصوص سطح لیگ امسال چیست؟

سنگ‌سفیدی: لیگ برتر فوتسال کشورمان جزو پنج لیگ‌برتر معتبر در دنیا است. همه تیم‌های حاضر در لیگ، تیم‌های آماده‌ای هستند و بازی کردن مقابل این تیم‌ها سخت است. پیش فصل خوبی را با تغییر نسل در گیتی‌پسند آغاز کردیم و بیش از ۷۰ درصد تیم از بازیکنان جوان تشکیل شد.

در ابتدای فصل شانس سوم یا چهارم برای قهرمانی بودیم، زیرا بازیکنان با تجربه از تیم گیتی‌پسند جدا شده و بازیکنان جوان جایگزینشان شده بودند به همین دلیل زیاد روی تیم گیتی پسند برای قهرمانی حساب باز نمی‌شد. در ادامه بازیکنان جوان با نشان دادن استعداد خود، خیلی سریع خود را با شرایط تیم وقف دادند. هفته به هفته خود را ثابت کردند و بزرگی‌شان را نشان دادند. چهار هفته زودتر و با ۱۹ اختلاف امتیاز قهرمان شدن، نشان دهنده قدرت گیتی پسند بود که با نمایش عالی از هفته اول لیگ توانست جام را به مردم خوب اصفهان هدیه دهد.

: محمدرضا سنگ‌سفیدی چگونه وارد دنیای فوتسال حرفه‌ای شد؟

سنگ‌سفیدی: کارمند بانک پاسارگاد بودم و اصلاً به فوتسال فکر نمی‌کردم و برای تفریح در مسابقات بین بانکی شرکت کردم. خیلی اتفاقی آقای شمسایی که برای تمرین به سالن آمده بود بازی مرا دید و به من گفت دوست داری فوتسال را حرفه‌ای بازی کنی که جواب مثبت دادم. هر شخصی با آقای شمسایی کار کرده باشد می‌داند اصلاً در تمرین شوخی ندارد و خیلی با جدیت و سخت تمرین می‌کند. در ابتدا تحمل شرایط برایم دشوار بود، اما نمی‌خواستم زیر قولی که داده بودم بزنم و به هر شکل بود ادامه دادم. باعث و بانی تغییر مسیر زندگی من و هرچه در فوتسال دارم آقای شمسایی است، همیشه قدردان وی هستم.

: نظر محمدرضا سنگ‌سفیدی در خصوص جوان‌گرایی تیم فوتسال گیتی‌پسند و تأثیر محمد کشاورز به عنوان سکان‌دار تیم در راه قهرمانی چیست؟

سنگ‌سفیدی: زمانی که یک مجموعه به قهرمانی دست پیدا می‌کند از مدیریت، کادر فنی و بازیکنان همه کارشان را به نحو احسن انجام داده‌اند تا تیم به قهرمانی برسد. ماحصل بهترین بودن هر فرد در جایگاه خودش دستیابی گیتی‌پسند به قهرمانی بود. محمد کشاورز و کادرش به خوبی توانستند تیکه‌های پازل را کنار هم بچینند و به جوانان میدان داده و بازی بگیرند. در مقابل اعتماد باشگاه و کادر فنی بازیکنان جوان بهترین ورژن خود را ارائه دادند. کشاورز مربی کار بلدی است، به خوبی بازیکنان را توجیه کرده و به تیم انگیزه تزریق می‌کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

از کارمندی بانک تا بالابردن جام قهرمانی لیگ‌برتر فوتسال

: در آخرین بازی لیگ مقابل تیم مس سونگون مغلوب شدید، علت این باخت پس از قهرمانی چه بود؟

سنگ‌سفیدی: تیم ما چهار هفته زودتر قهرمانی لیگ را کسب کرد و اختلافمان با تیم مس ۲۲ امتیاز بود. شاکله اصلی تیم را جوانان تشکیل داده‌اند به همین علت حفظ شکل تیم تا هفته آخر کار مشکلی بود. پس از جشن قهرمانی مقداری شرایط تغییر کرد و سخت شد، زیرا تا حدودی انگیزه بازیکنان کم شده بود و دوست داشتند هرچه سریع‌تر لیگ تمام شود. در طرف مقابل تیم مس، یک تیم بزرگ و قابل احترام با پنج قهرمانی در لیگ و قهرمانی آسیا است، همچنین که در تبریز مقابل مس بازی کردن کار آسانی نیست. مس با مهره‌هایی که دارد توانست بازی را به سود خود کند و به پیروزی برسد، به این تیم بابت پیروزی در آخرین بازی تبریک میگویم، اما مهم قهرمانی بود که با اقتدار به نام گیتی پسند شد.

: با توجه به پیش رو بودن مسابقات جام ملت‌های آسیا و جام جهانی فوتسال، وضعیت تیم ملی فوتسال را چگونه می‌بینید؟

سنگ‌سفیدی: اردوی تیم ملی قبل از روزهای پایانی اسفند ماه آغاز شده و همه بازیکنان پس از پشت سر گذاشتن یک لیگ قوی به اردو آمده‌اند. من و دیگر اعضای تیم با انگیزه بالا آماده برای افتخار آفرینی هستیم. اولین پله پیش روی ما مسابقات جام ملت‌های آسیا است. در جام ملت‌های قبل در عین شایستگی جام را از دست دادیم. در زمین اتفاقاتی رقم خورد و شرایط به خوبی پیش نرفت. در دو سال گذشته افسوس از دست رفتن قهرمانی در دل و ذهن همه مانده و انتظار فرا رسیدن جام ملت‌ها می‌کشیدیم تا جامی که در روز غیر فوتسالی از دست رفت را پس بگیریم. پس از مسابقات جام ملت‌ها نیز جام جهانی را در پیش داریم که قطعاً با انگیزه و هدف‌گذاری برای آن آماده خواهیم شد.

در هر دو تورنمنت با تمام قوا پا به میدان می‌گذاریم، زیرا همه در برابر قدرتمان سر تعظیم فرود می‌آورند. هر تیمی که جلوی تیم ایران بازی می‌کند متوجه تفاوت تیم کشورمان با دیگر تیم‌ها می‌شود، زیرا شخصیت ملی و تیم ما غنی است. از الان جز به قهرمانی در جام ملت‌ها و افتخار آفرینی در جام جهانی به هیچ چیز فکر نمی‌کنیم، امیدوارم پس از لطف و توجه خداوند اتفاقات خوبی را شاهد باشیم و بتوانیم با اثبات شایستگی‌مان جام را به دست آوریم.

از کارمندی بانک تا بالابردن جام قهرمانی لیگ‌برتر فوتسال

: نظرتان در مورد برگزار نشدن جام باشگاههای فوتسال آسیا در دو سال گذشته چیست؟

سنگ‌سفیدی: جام باشگاههای فوتسال آسیا دو سال است که تعطیل شده، این تعطیلی به ضرر فوتسال کل آسیا است. مسابقات جام باشگاه‌ها به پیشرفت فوتسال در آسیا کمک می‌کند. لیگ همه کشورها در جریان است و قهرمانشان باید در جام باشگاههای آسیا شرکت کند، امیدوارم که پس از این وقفه امسال این مسابقات مجدد برگزار شود.

با توجه به برگزاری جام جهانی در آسیا، کشورهای آسیایی‌ها باید در جام جهانی نشان دهند فوتسال این قاره پیشرفت کرده و همه تیم‌ها حرکت رو به جلو داشته‌اند، در این راستا جام باشگاههای آسیا کمک شایانی به تسریع در پیشرفت و شکوفایی فوتسال می‌کند.

: در صورت برگزاری جام باشگاه‌های آسیا وضعیت تیم گیتی‌پسند را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

سنگ‌سفیدی: در صورت برگزاری، گیتی‌پسند در جام باشگاه‌های آسیا نماینده ایران بوده و بحث ملی است. در موضوعات ملی و کشوری نیز غرور و عشق به وطن حرف اول را میزند پس تیم گیتی پسند نیز حرف اول را میزند و قطعاً به دنبال قهرمانی است و جز قهرمانی و بالا بردن جام به هیچ چیز فکر نمی‌کنیم.

: سال گذشته برای سنگ‌سفیدی چگونه بود؟

سنگ‌سفیدی: سالی که گذشت یکی از بهترین سال‌هایی بود که تجربه کردم. با باشگاه گیتی‌پسند اولین قهرمانی‌ام به عنوان کاپیتان را کسب کردم که نوع لذتش با دیگر قهرمانی‌ها متفاوت بود. سال ۱۴۰۲ سالی بود که برایم ماندگار شد و همیشه خاطره بالا بردن جام قهرمانی در ذهنم می‌ماند. در ادامه سال ۱۴۰۲ من سال جدید را قرار می‌دهم که قطعاً با قهرمانی در جام ملت‌ها شروع می‌شود و در ادامه سال رویایی خواهد بود. بزرگترین هدف من در سال جدید رفتن تیم ملی به فینال جام جهانی و پوشیدن پیراهن تیم کشورم در این دیدار است.

از کارمندی بانک تا بالابردن جام قهرمانی لیگ‌برتر فوتسال

: شیرین‌ترین و خاطره‌انگیزترین لحظه ورزشی که تاکنون تجربه کرده‌اید چه بوده است؟

سنگ‌سفیدی: شیرین‌ترین لحظه ورزشی که تا کنون داشته‌ام مربوط به جام جهانی ۲۰۱۶ است. در این تورنمنت، پنالتی که مقابل تیم برزیل زدم گل شد و تیم ملی کشورمان مقابل برزیل پیروز شده و به جمع هشت تیم برتر صعود کردیم.

گفت‌وگو از فاطمه شهسواری، خبرنگار

منبع: imna-738623

لینک کوتاه : isfv.ir/4273

برچسب ها

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.